سوالات متداول دیجیفورت

در این بخش به سوالات متداولی که برای مشتریان یا همکاران در مورد نرم‌افزار دیجیفورت مطرح است پرداخته‌ایم.

DIGIFORTFrequently Asked Questions

نرم‌افزار دیجیفورت محصول کشور برزیل میباشد که فروش آن توسط شرکت دیجیفورت استرالیا انجام میشود.

دیجیفورت دارای چهار سطح نرم‌افزار میباشد که هر کدام برای پروژه‌هایی با ابعاد و نیازهای مختلف مناسب میباشد. این چهار نسخه عبارتند از: Enterprise, Professional, Standard, Explorer

نسخه Explorer تا ۱۶ دوربین بر روی هر سرور را پشتیبانی میکند.

نسخه Stadnard تا ۶۴ دوربین بر روی هر سرور را پشتیبانی میکند.

نسخه Professional تا ۱۲۸ دوربین بر روی هر سرور را پشتیبانی میکند.

نسخه Enterprise نیز بر اساس سخت‌افزار در دسترس،‌ بدون محدودیت از نظر تعداد کانال میتواند عمل نماید.

لازم به ذکر است که شما میتوانید چند سرور مختلف در مجموعه خود داشته باشید و به صورت مرکزی همه آنها را مدیریت نمایید و در یک مرکز مانیتورینگ آنها را انجام دهید.

اصلی‌ترین تفاوت این نسخه‌ها در تعداد دوربین، تعداد کاربر، تعداد مانیتور هر کلاینت، تعداد نقشه الکترونیکی و عملیاتی، پشتیبانی از آلارم‌ها و اتفاقات و یک سری قابلیت‌های خاص میباشد که لیست کامل آنها را میتوانید در صفحه مدیریت تصاویر مشاهده نمایید.

به صورت اجمالی:

نسخه Explorer تا ۱۶ دوربین، ۴ کاربر، ‌۱ مانیتور پشتیبانی میکند.

نسخه Standard تا ۶۴ دوربین، ۸ کاربر، ۲ مانیتور و ۲ نقشه پشتیبانی میکند.

نسخه Professional تا ۱۲۸ دوربین،‌ ۱۶ کاربر، ‌۴ مانیتور و ۱۰ نقشه پشتیبانی میکند.

نسخه Enterprise بدون محدودیت در تمامی قابلیت‌ها میباشد.

در صورتی که پروژه شما مسکونی یا شرکتی کوچک است و تعداد دوربین‌های شما بین ۴ تا ۱۶ عدد است و نیاز به مشخصات پیچیده‌ای در نرم‌افزار ندارید، نسخه Explorer برای شما کفایت میکند.

در صورتی که تعداد دوربین شما تا ۶۴ عدد احتمال افزایش دارد و مشخصات فنی قابل قبولی نیز برای پروژه خود نیاز دارید، توصیه ما نسخه Standard است که برای بسیاری از پروژه‌ها مناسب میباشد.

در صورتی که تعداد دوربین شما تا ۱۲۸ عدد احتمال افزایش دارد و مشخصات فنی حرفه‌ای مورد نظر شماست، حتما از نسخه Professional استفاده نمایید.

در صورتی که تعداد دوربین شما بیش از ۱۲۸ عدد است و نیاز به نسخه‌ای دارید که هیچ محدودیتی در قابلیت‌های فنی نداشته باشد،‌ نسخه Enterprise برای شما بسیار مناسب است.

در نظر داشته باشید که شما میتوانید از چندین نسخه مختلف در شعبات خود استفاده کنید و در دفتر مرکزی و یا محل مورد نظر، مانیتورینگ همه آنها را به راحتی انجام دهید. این بدین معنی است که اگر به عنوان مثال ۱۰۰ عدد دوربین دارید که در ۵ شعبه نصب هستند، به راحتی با خرید نسخه استاندارد برای هر شعبه میتوانید مانیتورینگ مرکزی تمام ۱۰۰ دوربین را انجام دهید.

نرم‌افزار دیجیفورت شامل ماژول‌های آنالیز تصاویر، پلاک‌خوان و تشخیص چهره میباشد. لایسنس این ماژول‌ها بر اساس نیاز و تعداد مورد نظر مشتری ارائه میشود.

جهت استفاده از این ماژول‌ها میبایست نسخه استاندارد به بالا تهیه شود و نسخه Explorer امکان پشتیبانی از این ماژول‌ها را ندارد.

بله، ماژول پلاک‌خوان دیجیفورت از پلاک‌های فارسی پشتیبانی میکند. البته اگر در منطقه یا پروژه‌ خاصی هستید که پلاک‌های ویژه تردد میکنند، آن را با کارشناسان ما مطرح نمایید.

این کار به دو صورت انجام میشود.

یک روش این است که سیستم NVR مستقل عمل نماید و به عنوان پشتیبان نرم‌افزار دیجیفورت در مدار باقی بماند.

یک روش هم بدین صورت است که اگر NVRهای موجود در دیجیفورت اضافه شده باشند، دیجیفورت مانیتورینگ دوربین‌ها را انجام داده و برای بازپخش تصاویر از تصاویر ضبط شده در NVR استفاده میکند. لایسنس NVR ارزان‌تر از لایسنس دوربین شبکه میباشد. 

خیر، دیجیفورت مصر است که تمامی دوربین‌هایی که از روز اول در نرم‌افزار خود معرفی نموده است تا همیشه در لیست پشتیبانی خود نگه دارد تا مشتریان بتوانند نرم‌افزار خود را به راحتی به روز نمایند و نگران عدم پشتیبانی دوربین‌های قدیمی نباشند.

جهت دریافت مشخصات سرورها و کلاینت‌های مورد نیار در پروژه، میبایست در وب سایت شرکت اریس، صفحه ثبت پروژه دیجیفورت، اطلاعات پروژه خود را برای شرکت ارسال نموده تا کارشناسان ما بر اساس اطلاعات شما طراحی مورد نیاز را انجام دهند.

لایسنس‌هایی که شرکت اریس ارايه میدهد لایسنس‌های اصل بوده و علاوه بر داشتن دانگل USB اصلی شرکت دیجیفورت، در پنل شما به صورت آنلاین قابل مشاهده بوده و به روز رسانی آن به نسخه‌های بعدی به راحتی و بدون پرداخت هزینه انجام میشود.

بله، به روز رسانی نرم‌افزار دیجیفورت در نسخه خریداری شده کاملا رایگان است. وقتی شما نسخه ۷ را خریداری نموده اید، تمامی نسخه‌های ۷.۰ تا ۷.۹ برای شما رایگان به روز رسانی میشود. تنها در زمانی که نسخه اصلی نرم‌افزار تغییر یابد (به عنوان مثال از هفت به هشت، که حدود پنج تا هفت سال این پروسه زمان میبرد)، هزینه اندکی بابت به روز رسانی به نسخه بالاتر دریافت خواهد شد و مجددا تا آخرین نسخه بعدی به روز رسانی رایگان خواهد بود.

خیر، لایسنس‌های دیجیفورت مادام‌العمر هستند و شما میتوانید از آنها به صورت همیشگی استفاده نمایید.

خیر، شرکت اریس تنها نماینده و نماینده انحصاری شرکت دیجیفورت از سال ۱۳۹۱ میباشد.

دیجیفورت دو نوع دمو دارد:

  • دمو ۴ ساعته: این دمو را در قسمت لایسنس به عنوان لایسنس دمو میتوانید فعال نمایید.
  • دمو یک ماهه: برای دریافت دموی یک ماهه نرم‌افزار دیجیفورت با همکاران ما در شرکت اریس در ارتباط باشید و یا از طریق صفحه ثبت پروژه دیجیفورت اطلاعات مورد نیاز را برای ما ارسال نمایید.

با توجه به نوع لایسنس ماژول پلاک‌خوان و آنالیز تصاویر جهت تست و بررسی این دو ماژول با همکاران ما در ارتباط باشید تا در محیط شرکت اریس یا در پروژه شما این دمو انجام پذیرد. 

دیجیفورت از تمام سیستم عامل‌های ویندوزی ۳۲ و ۶۴ بیتی پشتیبانی میکند. ویندوز XP، ویندوز Vista، ویندوز ۷، ویندوز ۸، ویندوز ۱۰، ویندوز ۱۱ و تمامی ویندوز سرورها.
دیجیفورت فایل نصبی برای سیستم عامل‌های لینوکس، یونیکس و مک ندارد.

آیفون، آیپد، دستگاه‌های اندرویدی، تمام دستگاه‌های جاوا.

تمامی ماژول‌ها میتوانند بر روی یک سرور نصب شوند و توصیه فنی دیجیفورت این است که پردازنده پلاک‌خوان و آنالیز تصاویر از قسمت مدیریت و ضبط تصاویر جدا باشد.

زنبیل خرید